Artyści muzyczni


Aby przejść do wybranego artysty, wybierz go z listy po prawej. :)

=======>>>>>>>

Dla szybkiego wyszukania danego artysty,
polecamy funkcję przeglądarek Ctrl+F :)


  Powyższa podziałka przedstawia poszczególne style, w których przeważnie, ale nie tylko tworzą wybrani artyści. Pełną alfabetyczną listę artystów bez podziału, tzn. bez grupowania na muzyczne kategorie (jak jeszcze niedawno miało to tu miejsce) odnajdziesz w pierwszej zakładce po lewej - \"wszyscy razem :)\". Można już posłużyć się również pomocniczą podziałką, utworzoną głównie z myślą o grupie odbiorców dopiero zaznajamiającej się z tematem. :)

Wielu muzyków nie da się ściśle sklasyfikować do określonego stylu, a co dopiero tancerzy. Pomocnicza podziałka jest zaledwie propozycją, aby łatwiej skojarzyć temat, bardziej odwołuje się do wyobraźni, staram się, aby dany artysta, jeśli już go dopisuję pojawiał się nawet w kilku kategoriach. Oczywiście mój podział jest dość, może nawet bardzo subiektywny, ale daje pewne wyobrażenie początkującej osobie o pewnych obszarach poruszania się. Nie chciałem początkowo dzielić na różne odmiany, jednak przyznaję, że kiedy wszystko jest w jednym worku, to dość trudno się w tym połapać i jest to mało przejrzyste. Ponieważ właściwie to dopiero zalążek tematu, mogę się mylić, dlatego w przypadku rażących nieścisłości, proszę mnie poprawiać, lub zapropnować coś nowego, co nie przystoi to reszty. Tymczasem opatruję dział tą notatką. Wstępny podział pochodził z \"Salsopedii\" Jacka Perduty i był jego rozszerzeniem. Jeżeli ktoś widzi alternatywę dla takiego podziału, proszę o informacje mailem. Nie używam tu terminu \"Salsa liniowa\", chociaż myślę, że muzyczne style salsy nieznacznie różnią się od siebie. Instrumentarium w końcu pozostaje dość rozległe i zróżnicowane, a rytmika nieco odmienna, natomiast to co się do tego tańczy, pozostawiam samym tancerzom... ;)

Omówienie sporej grupy latynoskich perkusistów znajduje na stronce
latinmusic.pl (Top 500 Drummers - Latin + Percussion) => przejdź

12 kamieniAda SzulcAdam BałdychAdam FularaAdam Oleś i Hurdu HurduAdam SztabaAfromentalAga KiepuszewskaAga ZaryanAleksander TansmanAndrzej Smolik / SmolikAndrzej TrzaskowskiAndrzej ZauchaAnia DąbrowskaAnia RusowiczAnia SzarmachAnna Gadt (Stępniewska)Anna JantarAnna Maria JopekAnna SerafińskaArtur DutkiewiczAtom String QuartetBartek PieszkaBas TajpanBeata BednarzBokkaCeZikCzesław NiemenCzesław ŚpiewaDaniel PopiałkiewiczDawid PodsiadłoDe TreblesDollz / Paulina KutDominik RosłonDominika ZiołoDomowe melodieDonatanDorota MiśkiewiczDorota OsińskaDżemEdyta BartosiewiczEdyta GeppertEgo TeamElmaEwa DemarczykEwa FarnaFifidrokiFismollFiszGrażyna ŁobaszewskaGrubSonGrzegorz KarnasGrzegorz NagórskiGrzegorz TurnauHanna BanaszakHenryk Mikołaj GóreckiIwona LorancJacek KaczmarskiJan GarbarekJan Ptaszyn WróblewskiJanusz RadekJeremi PrzyboraJoszko BrodaJózef BrodaJózef SkrzekJulia MarcellJulka BKacper PopekKamil BarańskiKari AmirianKarolina CzarneckaKarolina KozakKasia MośKayahKazimierz JonkiszKidBrownKings Of DelayKombajn Do Zbierania Kur Po WioskachKombiKrzesimir DębskiKrzysztof HerdzinKuba BadachLeszek MożdżerŁona i WebberMaciej "Mustafa" GiżejewskiMaciej MaleńczukMagdalena FrączekManolito Simonet y Su Trabuco (Manuel Perfecto "Manolo" Simonet Pérez)MarcelinaMarcin i Bartłomiej Oleś / Oleś DuoMarcin Urzędowski / TamtamitutuMarcin Wasilewski Trio (Simple Acoustic Trio)Marcin WyrostekMarek GrechutaMaria Pomianowska i Zespół PolskiMaria SadowskaMarikaMarinaMarta FlorekMate.OMateusz PliniewiczMC SilkMela KotelukMichał Tomaszczyk / BiotoneMichał Wróblewski TrioMieczysław SzcześniakMikromusicMiuoshMonika BorzymMonika BrodkaNatalia LeszNatalia NiemenNatalia SikoraNatu (Natalia Przybysz)Nika LubowiczNikola KołodziejczykNovikaNowy Folklor AfropolskiOsjanOszibarackPati Cze / Pati (Patrycja) KawęckaPerfectPiotr BudniakPiotr Orzechowski / PianohooliganPiotr WojtasikPogodnoPoluzjanciProjektRadzimir Dębski (JIMEK)Raz Dwa TrzyRed LipsRepublikaRGGRobert MSinusoidalSistarsSławek JaskułkeSOFAStanisław SojkaStare Dobre MałżeństwoStryjoSylwia GrzeszczakTGDThe GlobtrottersThe PloddersTomasz "Kowal" Kowalski z zespołem FBBTomasz BuraTomasz Bura - Bartek PieszkaTomasz OrlowTonam & SynowieTraperzy Znad Wisły (TZW)Urszula DudziakWalk AwayWłodek PawlikWojciech GąsiorWojciech KilarWołosi i LasoniowieYugoton & YugopolisZakopower / Sebastian Karpiel-BułeckaZbigniew Wodecki