Stamping tubes (stamping pipes) - tubki / rurki


Stamping tubes (stamping pipes) - tubki / rurki

"Stamping tubes (stamping pipes) - jest kategorią instrumentu w etnomuzykologii, która dotąb była uznana tylko za istniejącą w niektórych częściach Afryki. To co osiągnął człowiek z Wysp Salomona na zachodnim brzegu Pacyfiku na filmiku poniżej, jest niesamowite i brzmi zupełnie jak ksylofon magogodo, na którym gra się w południowej Malawi. Jest całkiem sporo genialnej folkowej muzyki, spróbujmy utrzymać ją przy życiu. (podziękowania dla hEuzz i Frans)"

Pierwszy z filmów poniżej "przedstawia spektakularną grę jednego z członków plemienia 'Are'are. Jesdt to jeden z blisko 20-tyu gatunków muzycznych sfilmowanych przez Hugo Zemp'a. Przegląd ten przedstawia sześć krótkich fragmentów z filmu długości 2.20h., w którym każdy gatunek muzyczny, jednen piękniejszy od drugiego, jest pokazany w całej długości i komentowany przez mistrza muzycznego 'Irisipau. Zestaw dwóch DVD umożliwia odkrycie i uznanie nadzwyczajnego bogactwa, muzycznej inwencji i blasku polifonicznego, zaledwie ośmiotysięczno osobowej populacji 'ludzi 'Are'are żyjącej na Wyspach Salomona na południowo-zachodnim Pacyfiku."

źródła:
Opis pod filmem na youtube.com => przejdź
Opis pod filmem na youtube.com => przejdź


Warning: file_get_contents(http://www.youtube.com/watch?v=4BgNRkNpGyg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /home/platne/serwer32476/public_html/salseros.katowice.pl/functions/yt_actual.php on line 141Warning: file_get_contents(http://www.youtube.com/watch?v=47crJpqxzDo): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /home/platne/serwer32476/public_html/salseros.katowice.pl/functions/yt_actual.php on line 141Warning: file_get_contents(http://www.youtube.com/watch?v=iQ8JH5l24Xw): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /home/platne/serwer32476/public_html/salseros.katowice.pl/functions/yt_actual.php on line 141Warning: file_get_contents(http://www.youtube.com/watch?v=zsQpy2y_8aM): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 Too Many Requests in /home/platne/serwer32476/public_html/salseros.katowice.pl/functions/yt_actual.php on line 141